Historia Pneuhage


Od ponad 60 lat na rynku

Firma Pneuhage powstała w 1953r. jako niewielki rodzinny biznes sprzedający i montujący opony w Karlsruhe, mieście położonym na południowym zachodzie Niemiec. Założycielami byli Karl oraz jego syn Karl-Heinz Schütterle, dziadek i ojciec obecnego właściciela Petera Schütterle. Wspólnie przy kuchennym stole pani domu Liesel Schütterle rozpoczęli pierwsze rozmowy na temat wizji firmy. Od samego początku całemu przedsięwzięciu przyświecał jasno określony cel: zaoferować klientom kompletny serwis ogumienia na najwyższych poziomie, dla wszystkich typów pojazdów.

Najlepsze tradycje rodzinnego biznesu kontynuujemy do dziś. Firma posiada ugruntowaną pozycję, wypracowaną  w ciągu kilkudziesięciu lat działalności na rynku europejskim. Jako niezależne rodzinne przedsiębiorstwo cieszymy się renomą zarówno wśród naszych klientów jak i dostawców.  W Europie posiadamy sieć ponad 120 własnych warsztatów.


Profesjonalne usługi w warsztatach Pneuhage pozostają  niezmiennie na pierwszym planie

Spółka jest nadal w rodzinnych rękach. Peter Schütterle, wnuk założyciela prowadzi ją od ponad trzydziestu lat. Sam zawsze przywiązywał wielką wagę do zachowania niezależności. Jak podkreśla "Dzięki niej, możemy zaoferować naszym klientom obiektywne doradztwo oraz szeroki wybór marek". Odpowiadając na potrzeby rynku Pneuhage od 1986r. oferuję własną markę opon i felg Platin.


Pneuhage – rodzina spółek

W siedzibie firmy, która nadal znajduję się w Karlsruhe, koordynowane są działania spółek z rodziny Pneuhage. Oprócz serwisów oponiarskich do grupy należą działające w obrębie Europy hurtownie opon i felg aluminiowych pod nazwą Interpneu GmbH, jak również trzy zakłady bieżnikowania opon w technologii Recamic i Bandag. W Polsce od  1999r. spółka córka zajmuje się sprzedażą hurtową a w ramach Pneuhage Partner System oferuje usługi dla klientów flotowych.

Interpneu Polska sp. z o.o.  to niezależny specjalista w dziedzinie ogumienia, z centralą i działem dystrybucji hurtowej w Poznaniu oraz siecią Pneuhage Partner System zrzeszającej profesjonalne warsztaty w całej Polsce. Należymy do grupy Pneuhage, jednej z wiodących sieci sprzedaży opon na rynku europejskim.
Specjalizujemy się w sprzedaży ogumienia, felg stalowych i aluminiowych oraz profesjonalnym doradztwie dla klientów flotowych.
Dystrybuujemy opony wszystkich renomowanych marek: Bridgestone, Continental, Dunlop, Falken, Firestone, Fulda, Goodyear, Hankook, Michelin, Pirelli, Riken, Uniroyal, Westlake oraz markę własną Platin.

Dostępne usługi w sieci Pneuhage Partner System dla samochodów osobowych, dostawczych, SUV, 4x4 to:  profesjonalny montaż, wyważanie i naprawa opon,  zgodna ze standardami przechowalnia kół, serwis klimatyzacji, prostowanie felg stalowych i aluminiowych. Ponadto w ramach sieci Pneunet świadczymy kompleksowe usługi serwisowe związane z wymianą ogumienia do samochodów ciężarowych, wózków widłowych oraz maszyn budowlanych.